
Műtéti kezelés
A lábszárfekélyek az esetek mintegy háromnegyedében a hosszabb ideje kezeletlen visszerek miatt jelennek meg. A visszerek szerepéről, kialakulásáról bővebben itt olvashat.
A visszértágulat kezelésére modern műtéti eljárások állnak rendelkezésre. Ezek rendszerint minimális beavatkozással járnak.
A modern műtéti eljárások két nagy csoportja különböztethető meg.
- Az egyik a helyi érzéstelenítésben végezhető műtétek:
- A másik csoportba tartoznak az érzéstelenítést nem igénylő beavatkozások:
A beteg visszér műtéti úton történő kezelésére a legtöbb esetben lábszárfekély gyógyulását követően kerül sor. Bizonyos előrehaladott, nagyon nehezen gyógyuló fekélyes sebek esetében a műtét a fekélyek jelenléte mellett is elvégezhető.
Az artériás fekélyek kezelésére is több eljárás áll rendelkezésre, a keringési betegség súlyosságától függően. Cél a beteg végtagjában a vérellátás normalizálása, melynek legfontosabb eszközei az alábbi speciális műtéti eljárások:
- A meszes érbelhártya eltávolítása (endarterektómia);
- A szűkült szakaszt kikerülő ér beültetése („by-pass” műtét);
- A szűkült érszakasz kicserélése (érprotézis beültetése);
A lábszárfekély kezelése során műtétre kerülhet maga a fekély is.
- Amennyiben kielégítő oxigénellátottságú, tiszta alapú, gyulladástól mentes sebről van szó, végezhető bőrátültetés a hámhiány fedésére;
- A seb környékén megjelenő tömeges hegképződés is indokolhatja a műtéti eljárást, ezzel biztosítva, hogy a sebhez elegendő oxigén és tápanyag jusson;
VISSZÉRVONAL: Dr. Szabó Attila visszér-specialista ajánlásával.
A Visszérvonal információs portálon talált információk csak tájékoztató jellegűek, nem helyettesítik a szakorvosi konzultációt, vizsgálatot.
Kérdése van?
Kapcsolat
Magyarország egyedülálló visszérbetegségekkel kapcsolatos információs vonala 9-17 óra között normál tarifával hívható.
06-30-9-886625
06-1-3-886625