
A visszerek szerepe
Az emberi szervezetben két értípus van, ezek segítik, hogy a vér megfelelő módon áramoljon. Ezek a vénák (visszerek) és az artériák.
Az artériák feladata, hogy a tiszta, oxigéndús vért a tüdőből a szíven keresztül eljuttassák a sejtekhez.
A vénák feladata pedig, hogy a testből összegyűjtött, elhasznált vért a szívbe szállítsák, onnan pedig a tüdőbe, hogy újra friss vért kapjanak a sejtek.
Ahogy az a fentiekből is látható, a visszerek az érrendszer részét képezik, ebből következik, hogy visszerei mindenkinek vannak.
Ahhoz, hogy a gravitáció hatására az elhasznált vér a vénákban ne visszafelé áramoljon, visszaáramlását gátló billentyűk vannak. Amennyiben a billentyűk működése nem megfelelő, a vér egy része visszaáramlik, pangani kezd, így tágul a vénák fala. A visszértágulat kialakulásáról itt tudhat meg többet.
A billentyűk működésének romlása az öröklött tényezőkön túl, gyakran a mozgáshiányos életmód eredménye. Emellett az ülőmunka, a helyhez kötött foglalkozás vagy a hosszú ülésre kényszerítő helyzetek, mint például a hosszú utazás is eredményezheti. A kockázati tényezőkről itt tudhat meg többet.
A Visszérvonal információs portálon talált információk csak tájékoztató jellegűek, nem helyettesítik a szakorvosi konzultációt, vizsgálatot.
Kérdése van?
Kapcsolat
Magyarország egyedülálló visszérbetegségekkel kapcsolatos információs vonala 9-17 óra között normál tarifával hívható.
06-30-9-886625
06-1-3-886625