
A visszérműtét szerepe
A visszértágulat fokozatosan alakul ki. Az eltérő stádiumokban eltérő kezelési módok javasoltak. Ezen kezelések fontos része a II. stádiumtól a műtéti eljárás.
A betegség stádiumai:
1. stádium: Ebben a szakaszban nincsenek látható jelek, és csak enyhe panaszok jelentkeznek, például terhelésre a láb és a lábszár megduzzad, viszkető, égő érzés jelentkezik. A duplex vizsgálat ép billentyűzetet mutat.
- Ebben a szakaszban döntő a megelőzés. Például álló-ülő tevékenységnél, repülésnél I-es kompressziós fokozatú gyógyharisnya viselése javasolt. Napi 10 perces rendszeres séta, vagy úszás, biciklizés beépítése a mindennapokba. A panaszokat gyógyszer enyhítheti, de a folyamatot nem állítja meg.
2. stádium: Ebben a szakaszban mérsékelt panaszok jelentkeznek, a visszeresség láthatóvá válik. A duplex ultrahang vizsgálat vénabillentyű elégtelenséget mutat.
- A kompressziós kezelés mellett a visszerek megjelenésével már indokolt lehet a műtéti eljárás. Ebben a szakaszban a műtét sokat segít a jó kozmetikai végeredmény elérésében, hiszen még a maradandó bőrtünetek kialakulása előtt kezeli a problémát.
3. stádium: Ez a lezajlott és ismételt visszérgyulladások időszaka. A lábszáron a bőr már barnásan elszíneződött.
4. stádium: Súlyos vénás keringési elégtelenség, lábszárfekély, maradandó szöveti károsodás jelentkezik és marad fenn tartósan.
- A III. és IV. stádiumban egyértelműen műtét ajánlott. A kialakult bőrtünetek sajnos már maradandóak. A műtét szerepe ebben a szakaszban a további állapotromlás megakadályozása, a kialakult fekély gyógyítása.
VISSZÉRVONAL: Dr. Szabó Attila visszér-specialista ajánlásával.
A Visszérvonal információs portálon talált információk csak tájékoztató jellegűek, nem helyettesítik a szakorvosi konzultációt, vizsgálatot.
Kérdése van?
Kapcsolat
Magyarország egyedülálló visszérbetegségekkel kapcsolatos információs vonala 9-17 óra között normál tarifával hívható.
06-30-9-886625
06-1-3-886625