
Visszértágulat
A vénás betegségek népbetegségnek számítanak, az eddigi legnagyobb vénás nemzetközi szűrés, a Vein Consult Program 2011-es eredményei szerint a háziorvosok által leszűrt páciensek 80%-ának van valamilyen fokú visszeressége. Ebből a nők több, mint 30%-át, míg a férfiak 10-15%-át érinti az előrehaladott visszértágulat, vagyis az alsó végtagokon már látható, kidudorodó visszértágulatok.
A betegségre jellemző, hogy bár egészen fiatal korban is előfordul, a panaszok a kor előrehaladtával erősödnek és egyre több embert érintenek.
A visszértágulat a nőket jobban érinti, az összes beteg között több, mint kétszer annyi nő van, mint férfi.
A visszérbetegség kialakulásában az öröklött hajlam mellett többek között az állandó megterhelés és az álló foglalkozás is nagy szerepet játszik.
A visszérbetegség tünetei jellegzetesen a kitüremkedő erek, a boka feletti elszíneződés, éjszakai lábgörcsök, gyorsan elfáradó láb, és feszítő érzés formájában nyilvánulnak meg leggyakrabban.
A kezeletlen visszértágulat nem csupán esztétikai probléma, hanem komoly egészségügyi következményei is lehetnek. A tágult visszér rontja az érintett végtag vérkeringését, kedvez a vérrög kialakulásának, akár trombózist, tüdőembóliát is eredményezhet.
Szintén súlyos szövődményként jelenhet meg a lábszárfekély, valamint az ekcéma is.
A visszérbetegség jellemzője, hogy a kezdeti panaszok nagyon enyhék, és sokan inkább esztétikai problémának, kozmetikai hibának tartják a megjelenő apró, lilás dudorokat. Pedig statisztikák szerint az elhanyagolt visszérbetegség a lakosság 0,5-1%-ánál már rokkantsághoz vezetett, mely állapot már jelentős hatással van a munkavégzésre, a mindennapi életre, a szociális körülményekre.
A Visszérvonal információs portálon talált információk csak tájékoztató jellegűek, nem helyettesítik a szakorvosi konzultációt, vizsgálatot.
Kérdése van?
Kapcsolat
Magyarország egyedülálló visszérbetegségekkel kapcsolatos információs vonala 9-17 óra között normál tarifával hívható.
06-30-9-886625
06-1-3-886625